X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تعمیر تخصصی انواع یو پی اس

تعمیر یو پی اس | فروش یوپی اس | تعمیر تخصصی انواع یوپی اس | تعمیر یو پی اس apc | تعمیر یو پی اس فاراتل

یکشنبه 10 مرداد 1395 ساعت 12:52

منابع تغذیه بدون وقفه (ups)یو پی اس ها

منابع تغذیه بدون وقفه (ups)یو پی اس ها

 

سیستمهای منابع تغذیه بدون وقفه یک توان بدون وقفه و با کیفیت بالا را برای بارهای حساس ای اضافه ولتاژ، کاهش ولتاژ و دیگر شرایط نامطلوب مربوط به یو پی اس ها خط توان محافظت می‌کنند. جاد می‌کنند. این سیستمها در واقع بارهای حساس را نسبت به

کاربردهای یک UPS عبارت است (ups از: کامپیوترهای شخصی- دستگاههای پزشکی که در حالت قطع برق نیز کارکردشان ضروری است. تمامی شبکه های بانکی، یوپی اس ها بخش مخابرات و ارتباطات و همچنین پروسه های صنعتی.
یک UPS یو پی اس ها خوب بایستی (3- دارای بازده بالا باشد یوپی اس ها. 
- دارای تداخلات الکترومغنا(ups طیسی (EMI) کم باشد. 
5- ورودی و خروجی هایش یو پی اس ها ایزوله شده باشند.
6- قیمت و (ups وزن پائینی داشته باشد ups دارای شرایط زیر باشد:

1- ولتاژ خروجی سینوسی با کمترین مجموع هارمونیک را داشته باشد.

2- کارکردن آنلاین آن به گونه ای باشد که در کمترین زمان ممکن سوئیچ کرده و بار را توان دهی کند..
امروزه با تولید سوئیچهای با کیفیت بال یو پی اس ها ا مثل MOSFET و IGBT و همچنین ترانسهای با بازدهی بالا این شرایط گفته شده یو (ups پی به سه دسته تقسیم می شوند.
1- On- Line ups: این نوع یوپی اس ها UPS شامل یکس(ups و کننده، اینورتر، یو پی اس ها باتری و یک یو پی اس ها استاتیک (بای پاس) می‌شود. شکل زیر بلوک دیاگرام این نوع UPS را نشان می دهد.یو پی  اس ها برای UPS ها فراهم شده است. UPS ها به سه دسته اصلی زیر تقسیم

3- hybrid Static/Rotary ups یو پی اس ها

الف- نوع stati(ups c ups: این نوع از U یو پی اس ها PS یو پی اس ها ها از پرکا یو پی اس می‌شوند.

2- Rotary ups یو پی اس ها1- Static ups یو پی اس ها

 ها ربردی ترین انواع UPS هستند. مزیت این UPS ها، بازدهی بالا و THD کم است و ضعف کارایی این UPS ها، کارکرد ضعیفشان در مقابل بارهای غیر خطی و نامتعادل است. این نوع از UPS

در حالت عادی عملکرد UPS توان ابتدا به وسیله یکسو کننده به DC و توسط اینوتر دوباره به AC تبدیل می‌شود. باتری نیز در این میان برای مواقع اما این توپولوژی باز هم به دلیل یو پی اس ها یکسو کننده و اینورتر دارای بازده کمی است. دو توپولوژی دیگر برای ups از نوع آنلاین وجود دارد که یو پی اس ها از ترانس ایزوله کننده در آن مرسوم است. یکی استفاده از روشهای سوئیچ فرکانس پائین یو پی اس (ups ها حدود2- Off-Line: توپ(ups ولوژی این ups یو پی اس (ups ها به صورت شکل زیر است 2KHZ و ترانس ایزوله کننده فرکانس پائین است و دیگری استفاده از سوئیچ کننده های فرکانس بالا در حد 20KHZ و ترانس یو پی اس ها ایزوله کنن(ups ده فرکانس بالا است. در روش اول حجم ترانس زیاد شده اضطراری شارژ می‌شود. هنگامی که مشکل در توان اصلی ب(ups ه وجود آمد بدون هیچ زمان انتقال،توا(ups ن بار توسط باتری و اینورتر تامین میشود. یو پی اس ها استاتیک نیز در حالتی زده می‌شود که اشکالی در سیستم داخلی UPS ایجاد شده باشد.

مزیت این توپولوژی ا(ups ین است که ولتاژ خروجی را در برابر تغییرات زیاد ولتاژ ورودی ثابت نگه می دارد.  و نویزهای صوتی آن افزای اضطراری شارژ می‌شود. هنگامی که مشکل در توان اصلی ب(ups ه وجود آمد بدون هیچ زمان انتقال،توا(ups ن بار توسط باتری و اینورتر تامین میشود. یو پی اس ها استاتیک نیز در حالتی زده می‌شود که اشکالی در سیستم داخلی UPS ایجاد شده باشد.

مزیت این توپولوژی ا(ups ین است که ولتاژ خروجی را در برابر تغییرات زیاد ولتاژ ورودی ثابت نگه می دارد. ش می یابد ولی برای ups های با یوپی اس ها بالای 20K وات مناسب است در روش یو پی اس ها حجم ترانس و نویزهای ترانس کم شده و از دارای طراحی راحتتر و حجم کمتری خواهد بود. 
دو شکل زیر این توپولوژی ر اضطراری شارژ می‌شود. هنگامی که مشکل در توان اصلی ب(ups ه وجود آمد بدون هیچ زمان انتقال،توا(ups ن بار توسط باتری و اینورتر تامین میشود. یو پی اس ها استاتیک نیز در حالتی زده می‌شود که اشکالی در سیستم داخلی UPS ایجاد شده باشد.

مزیت این توپولوژی این است که اضطراری شارژ می‌شود. هنگامی که مشکل در توان اصلی به وجود آمد بدون هیچ زمان انتقال،توان بار توسط باتری و اینورتر تامین میشود. یو پی اس ها استاتیک نیز در حالتی زده می‌شود که اشکالی در سیستم داخلی UPS ایجاد شده باشد.

مزیت این توپولوژی این است که ولتاژ خروجی را در برابر تغییرات زیاد ولتاژ ورودی ثابت نگه می دارد.  ولتاژ خروجی را در برابر تغییرات زیاد ولتاژ ورودی ثابت نگه می دارد. ا یو پی اس ها می دهند. روش PWM اضطراری شارژ می‌شود. هنگامی که مشکل در توان اصلی ب(ups ه وجود آمد بدون هیچ زمان انتقال،توا(ups ن بار توسط باتری و اینورتر تامین میشود. یو پی اس ها استاتیک نیز در حالتی زده می‌شود که اشکالی در سیستم داخلی UPS ایجاد شده باشد.

مزیت این توپولوژی ا(u اضطراری شارژ می‌شود. هنگامی که مشکل در توان اصلی ب(ups ه وجود آمد بدون هیچ زمان انتقال،توا(ups ن بار توسط باتری و اینورتر تامین میشود. یوپی اس ها استاتیک نیز در حالتی زده می‌شود که اشکالی در سیستم داخلی UPS ایجاد شده باشد.

مزیت این توپولوژی ا(ups ین است که ولتاژ خروجی را در برابر تغییرات زیاد ولتاژ ورودی ثابت نگه می دارد. ps ین است که ولتاژ خروجی را در برابر تغییرات زیاد ولتاژ ورودی ثابت نگه می دارد.  استفاده می‌شود لذا فیلتری که برای حذف هارمونیکهای اضافی در خروجی ups استفاده میشود.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.