X
تبلیغات
رایتل

تعمیر تخصصی انواع یو پی اس

تعمیر یو پی اس | فروش یوپی اس | تعمیر تخصصی انواع یوپی اس | تعمیر یو پی اس apc | تعمیر یو پی اس فاراتل

پنج‌شنبه 28 مرداد 1395 ساعت 13:31

معرفی دستگاه یو پی اس

یوپی اس مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply به معنی منبع تغذیه بدون وفقه است.


قابلیت های یوپی اس

  • یکی از مهمترین کارایی های یو پی اس  زمانی است که به هر دلیلی برق شهر قطع شود در این صورت دستگاه بدون وقفه وارد مدار شده و برق مصرفی را تامین نموده به گونه ای که دستگاه مورد نظرخاموش یا Reset نگردد.
  • دستگاه یو پی اس دارای فیلترهای الکتریکی و الکترونیکی می باشد که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهر شده و مصرف کننده ها را در مقابل رعد و برق و ولتاژ بالا محافظت می نماید و برقی یکنواخت با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می دارد.
  • دارای تثبیت کننده ولتاژ (AVR (Automatic Voltage Regulator می باشد بصورتی که اگر مقدار ولتاژ ورودی (برق شهر) تغییر نماید در خروجی دستگاه همیشه ولتاژ 220 ولت را خواهیم داشت.
  • یوپی اس ها نویزها و نوسانات خط تلفن و مودم را نیز اصلاح می کنند.


موارد استفاده

دستگاه یوپی اس تقریبا" در همه جا مورد نیاز می باشند چه در منازلی که دارای یک عدد کامپیوتر باشد و یا در شرکتها و ادارات بزرگ که چندین کامپیوتر , پرینتر, فکس, اسکنر , تلفن سانترال , سیستم های حفاظتی یا در مراکز تحقیقاتی , آزمایشگاهی و پزشکی و ..... می باشد. چرا که درزمان نبود برق شهر بتوان از این سیستم ها استفاده نمود و در زمان وصل برق شهر بتوان از آسیبهای جدی به سیستم ها جلوگیری نمود.


رنج و توان دستگاه ها

یو پی اس  ها دارای توانهای مختلفی می باشند که نسبت به میزان توان بار مصرفی , محاسبه و طراحی می گردد که معمولا" توان این دستگاه با واحد ولت آمپر (VA) نشان داده می شود. که رنجهای متداول بازار به این صورت می باشد : 600VA، 1KVA، 1.5KVA، 2KVA، 3KVA، 5KVA، 6KVA، 10KVA، 15KVA، 20KVA


زمان برق دهی (Backup Time)

زمان برق دهی دستگاه یو پی اس متناسب با باتریهای مخصوص سیلد لید اسید (Sealed Lead Acid) که به آنها متصل می شود , است و واحد باتریها آمپرساعت (AH) می باشد که نسبت مستقیم با زمان برق دهی دارد.

نحوه قرار گیری باتریها به سه حالت می باشد:

  1. باتریها داخل دستگاه یو پی اس قرار می گیرند (Internal).
  2. باتریها درکنار یو پی اس و در داخل کیس جداگانه قرار می گیرند ( External).
  3. در اکثر مواقع یو پی اس ها قابلیت نصب باتری داخلی و خارجی را بطور همزمان دارند.


نصب دستگاه یو پی اس

نصب یو پی اس ها در رنجهای توان پایین با توجه به دفترچه راهنما (Manual) توسط مصرف کننده میسر می باشد ولی جهت نصب دستگاههای با توان بالا و با باتری خارجی ( External) حتما" باید توسط متخصصین این امر صورت گیرد.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.